Koně, koně, koně....

Připravení koně

Nový příspěvek

Čištění koně

Jak vyčistit koně ?


1.Nejdřív sundej sedlo a uzdečku nasaď ohlávku a přivaž ho.Pokud není zrovna čas na krmenívhoď mu do žlabu aspoň trochu sena aby se při čištění nějak zabavil.

2.Rýžovým kartáčem očisti zaschlé blátoa vykartáčuj nečistoty a zpocená místa

3.Kopytním háčkem vičisti kopyta.Postupuj směrem od patek ke špičce odstraň všechno bahno kamínky prostě vsěchny nečistoty z kopyt.Ujisti se že střelkové rýhy po obou stranách jsou očištěnyopravdu DŮKLADNĚ!

4.S hřebelcováním začni v horní části krku na levé straně.Použij kartáč na tělo a hřebelcuj širokými tahy po celém těle.Zapamatuj si že se hřebelcuje po růstu srsti.Po několika tazích kartáč očisti kovovím hřbílkem které poté vyčistíš.Až nastřádáš slušnou hromádku srsti a různých nečistot poznáš že jsi hřebelcovala pečlivě.Hřebelcuj i břicho na něm se většinou vyskituje nejvíce bahna ale pozor kůn ani poník nemá rad tačíš na břicho!Ale pokud budeš poníka hřebelcovat na břiše až moc lehce bude ho to zase lehtat!takže hřebelcovat břicho ne zlehka a ne zas tak tlačit!Až budeš mít levou stranu vyhřebelcovanou můžeš se odebrat k pravé straně.NEZAPOMEŇ hřebelcovat krk i pod hřívou!!!!

5.Sundej ohlávku a přetáhni jí na krk a uvaž jí.Kartáčem na tělo jemně a opatrně vyčisti celou hlavu .POZOR na to aby jsi ho okrajem kartáče neuhodila.Nezapomeň na uši a kštici.Až budeš hotová dej ohlávku zpět na hlavu poníkovi/koni.

6.Na hřívu si připrav rýžový kartáč.

7.Kartáčem ne tělo vyhřebelcuj tělo.Začni na horní čáti.Rozděl ocas na prameny.Postupuj jednotlivě pramen po prameni až vyhřebelcuješ celý ocas.

8.Navlhči houbičku pořádně ji vyždímej a otři poníkovy koutky očí znovy vyždímej a umij mu nozdry.

9.Vezmi druhou houbu a pořádně ji vyždímej a vyčisti místo pod ocasem.

10.Poté ho otři stájovou utěrkou aby si mu ze srsti dostala pryč poslední trochy prachu.

12.A už je vše připraveno aby si se na koně/poníka podívala a řekla sis že je to krasavec!

Žádné komentáře
 
SOS-život pro koně-útulek pro staré a týrané koně